Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
44 %
1kmh
40 %
Enj
13 °
Pre
11 °
Sht
10 °
Die
7 °
Hën
7 °
E enjte, 2 Shkurt, 2023

SHBA mbyll aventurën në Botëror, Hollanda shumë e fortë për amerikanët

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kupa Botës ka startuar fazën e eleminimit direkt. Ndeshja e parë e fazës 1/16 ishte Holland-SHBA në orën 16: 00.

Ndëshja përfundoi me rezultatin 3-1 në favor të tulipanëve , të cilët kalojnë në çerek finale duke pritur kundërshtarin e radhës nga sfida e mbrëmjes mes Argjenditës dhe Australisë.

Golat e shënuar për ekipin Holandez erdhën nga Depay, Blind, Dumfries, ndërsa golin e vëtëm për amerikanët u realizua nga i sapofuteri në lojë Wright.

Amerika përfundon këtu aventurën e saj në kupën e botës, pas një humbje dinjitoze dhe me dominim në lojë, por jo në rezultat.

Më shumë


spot_img

spot_img