Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
37 %
0.5kmh
0 %
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

SHBA kërkon krjimin e ushtrisë së Kosovës, Thaçi bisedë telefonike me Vuçiç

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Hashim Thaçi përshëndeti sot deklaratën e sekretarit amerikan të Mbrojtjes për krijimin e ushtrisë së Kosovës.

“Më lejoni gjithashtu që ta përshëndes qëndrimin e sekretarit të mbrojtjes së Shteteve të Bashkuara të Amerikës Mattis për Kosovën, për themelimin e ushtrisë së Kosovës”, tha Thaçi.

Por, gjatë ditës së sotme, Thaçi ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç.

“Sapo zhvillova një bisedë telefonike me kryeministrin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç. U pajtuam që të punojmë bashkërisht që nëpërmjet dialogut t’i zgjidhim të gjitha çështjet me interes reciprok e që ndërlidhen me procesin e normalizimit të marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë”, është shprehur presidenti i Kosovës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img