Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Sht
33 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

“SHBA ka kohë që e vlerëson vendimin”, Manastirliu për Berishën “non-grata”: Mesazhi është i qartë!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu teksa ishte duke folur për situatën e covid në vend, ka komentuar sot shkurtimisht dhe vendimin e DASH, për shpalljen “non-grata” të z.Berisha dhe familjes së tij.

Duke folur për gazetaren Nisida Tufa, Manastirliu tha se vendimi i SHBA është i shtrirë në kohë, ndaj nuk ka vend për koment, pasi mesazhi është i qartë.

Ministrja u shpreh se kjo është një këmbanë alarmi për të gjithë, dhe se të gjithë duhet ta kuptojnë se janë të barabartë përpara drejtësisë.

Pyetje: Si e komentoni shpalljen “non-grata” të z.Berisha nga DASH?

Manastirliu: Nuk kam shumë për të komentuar sepse është vendim i DASH që sikurse kanë deklaruar dhe ata vetë është vendim që ka ardhur pas një vlerësimi në kohë dhe është vlërësuar në një kohë të gjatë. Për sa kohë flitet për SHBA aleatin tonë për një vend që kanë vlera të larta të demokracisë, s’ka vend për komente.Të gjithë, mesazhi është i qartë, që të gjithë janë të barabartë para ligjit dhe kjo është një këmbanë alarmi edhe për të tjerë.

Më shumë

spot_img
spot_img