Tirana
overcast clouds
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
23 %
3.6kmh
90 %
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
38 °
Hën
39 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

SHBA-ja dhe Italia nuk gjejnë qetësi, mijëra raste pozitive dhe qindra viktima nga Covid (Bilanci në 24 orë)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

414078e8c4927ac61541afd08dcf55f2

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kryesojnë listën e shifrave të Covid-19 në të gjithë botën, me mbi 35 mijë raste ditore dhe 916 viktima.

SHBA në total ka mbi 29 milionë të prekur dhe mbi 536 mijë viktima që nga fillimi i pandemisë.

Nga ana tjetër dhe Italia paraqitet me shifra të larta, pavarësisht se kishte ditë që regjistronte ulje në bilancin ditor. 

Në shtetin fqinj janë regjistruar mbi 23 mijë raste pozitive dhe 307 viktima në 24 orë. Në total janë mbi 3 milionë të prekur dhe gati 100 mijë viktima.

Screenshot_24.jpg

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img