Tirana
broken clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1kmh
75 %
Hën
10 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
9 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

SHBA i dhuron Shqipërisë teste të reja për Covid, Kim publikon numrin: Aleatët gjithmonë ndihmojnë njëri-tjetrin në nevojë (SHIFRA)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e602d5a6e464405b353bde5363f6536e

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim ka bërë me dije se SHBA i ka dhuruar vendit tonë teste të tjera për Covid.

Janë dorëzuar gjithsej 32.160 teste të dhuruara deri më tani plus 1 makinë e automatizuar për të mundësuar më shumë teste, më shpejt.

“SHBA dorëzoi më shumë kuti ptestesh COVID19 në Institutin e Shëndetit Publik dhe Spitalin Nënë Tereza këtë javë, për gjithsej 32.160 teste të dhuruara deri më tani + makinë e automatizuar për të mundësuar më shumë teste më shpejt. Aleatët gjithmonë ndihmojnë njëri-tjetrin në raste nevoje”, shkruan Kim.

EfhoTtTVoAERTDg.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img