Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
49 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 21 Maj, 2022
spot_img

SHBA dhe Kanada goditen nga stuhia e dimrit, mijëra familje pa energji elektrike, anulohen fluturimet

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një stuhi e madhe dimërore ka sjellë borë të madhe dhe ngrica në disa pjesë të SHBA-së dhe Kanadasë.

Më shumë se 145,000 njerëz janë pa energji elektrike në disa shtete juglindore dhe mijëra fluturime janë anuluar.

Virxhinia, Xhorxhia dhe Karolina e Veriut dhe e Jugut kanë shpallur të gjitha gjendje të jashtëzakonshme. Shërbimi Kombëtar i Motit i SHBA (NËS) thotë se në disa zona pritet që bora të kalojë në mbi 30 cm trashësi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img