Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
30 %
5.1kmh
0 %
Mar
1 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
10 °
Sht
10 °
E martë, 25 Janar, 2022

SHBA bojkoton Lojërat Olimpike të Pekinit, asnjë zyrtar amerikan nuk do të marrë pjesë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ashtu si dhe u bë me dije më herët administrate e Biden ka njoftuar bojkotimin e Lojrave Olimpike Dimërore 2022 në Kinë.

Sipas këtij vendimi asnjë zyrtar i qeverisë amerikanë nuk do të marrë pjesë në këto lojëra.

Kjo masë e SHBA-së do të bëjë të mundur dërgimin e një mesazhi në Kinë për të drejtat e njeriut në skenën botërore, pa penguar pjesëmarrjen e atletëve amerikanë.

Presidenti Joe Biden u tha gazetarëve, muajin e kaluar, se ai po mendonte një bojkot diplomatik, ndërsa ligjvënësit demokratë dhe republikanë, përfshirë kryetaren e Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi, mbrojtën një të tillë në protestë ndaj abuzimeve të të drejtave të njeriut nga Kina.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img