Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Shau në shqip policët gjermanë, e pëson keq 30-vjeçari shqiptar, njëri prej efektivëve e kuptonte gjuhën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a5c9f14fc87a4da70163b3b33b6c4a16

Një 30-vjeçar shqiptar është arrestuar në Gjermani, pasi ofendoi në gjuhën shqipe efektivët e policisë.

I riu me origjinë nga Kosova kishte marrë trenin nga Lohne në Osnabruck të Gjermanisë dhe mbërriti atje rreth orës 13:32.

Pas mbërritjes së trenit ai ka refuzuar që të zbresë nga treni dhe është kërkuar ndërhyrja e policisë.

Ai ka bërë sërish rezistencë duke ofenduar në gjuhën shqipe efektivët e policisë.

Po, 30-vjeçari nuk e dinte se njëri prej tyre kuptonte gjuhën shqipe.

Ndaj shqiptarit rëndon gjithashtu dhe akuza për fyerje.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img