Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
29 %
5.7kmh
0 %
Hën
3 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
2 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Shau në Facebook kandidatin për bashki, kreu i FRESH plagos me thikë 35-vjeçarin (EMRAT)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një plagosje me thikë ka tronditur mbrëmjen e djeshme rreth orës 20:00 qytetin e Ersekës.

Mësohet se pas një sherri në qendër të qytetit është plagosur 35-vjeçari Ervis Këndezi.

Lajmin e bën të ditur ish-deputeti i PD Ervin Salianji, i cili në një postim në Facebook, thotë se mbështetësi i Partisë Demokratike u plagos nga kreu i FRESSH në Kolonjë Pandi Cunge.

Në polici Këndezi ka deklaruar se shkak për këtë është bërë një koment që ky i fundit ka bërë në profilin e Facebook-ut të kandidatit socialist për bashkinë e Ersekës Erjon Isait.

Sipas 35-vjeçarit, Cunge i ka kërkuar llogari për komentin dhe pas kësaj e ka qëlluar me thikë në krah.

Raportohet se Ervis Këndezi ka marrë mjekimin e duhur dhe ka shkuar në polici ku ka bërë denoncim për këtë ngjarje.

Ndërkohë policia ende nuk kanë dhënë ndonjë informacion zyrtar dhe nuk e ka shoqëruar apo marrë në pyetje kreun e FRESH.

Më shumë


spot_img

spot_img