Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
55 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
26 °
Enj
27 °
Pre
23 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Shakohoxha: Shqipëria luan vetëm 2 ndeshje jashtë, të tjerat si në shtëpi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7744e22c3c54d371aa083cc14b8f108e

Komentatori i njohur sportiv, Dritan Shakohoxha e ka konsideruar një grup të fortë atë të Shqipërisë për Botërorin e vitit 2018, ndërsa saktëson se skuadra e parë kualifikohet direkt, ndërsa e dyta shkon në play-off.

Më tej Shakohoxha shkruan se Shqipëria do të luaj vetëm dy ndeshje jashtë dhe të tjerat do t’i luaj si në shtëpi, sepse sipas tij tifozët shqiptarë do mbushin stadiumet e Italisë, Maqedonisë dhe Lihtenshtanjit.

“Grupi i fortë . Kualifikohet e para dhe dyta në play off. Vetëm dy ndeshje i luajmë jashtë të tjerat si në shtëpi me tifozat kuqezi që do mbushin stadiumet në Itali, Maqedoni e Lihtenshtajn”, shkruan ai.

Në fund Shakohoxha pyet tifozët: “Duhet të besojmë???”

Lexo edhe:

Duka: I madh bëhesh duke mundur të mëdhenjtë. De Biasi: Short konkurrues dhe stimulues

Botërori 2018/ Shqipëria në “ferr”, përballet me Spanjën dhe Italinë

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img