Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
32 %
3.6kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
17 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

“Shah-mat” në Kuvend

Lajme të ngjashëm

Seanca plenare e ditës së djeshme në Kuvend ka nisur me debate të ashpra mes deputetëve të opozitës dhe mazhorancës, me demokratët që kërkuan mocion me debat me kryeministrin Edi Rama. Mirëpo, ky i fundit mungoi.

Përpos këtyre debateve duket se deputeti i PS, Eduart Shalsi nuk e ka prishur “terezinë”, pasi në një moment është shfaqur duke luajtur shah në kompjuterin e tij. Deputeti njihet për pasionin e tij për shahun, ndërsa në vitin 2016 u zgjodh kryetar i Federatës së Shahut.

Më shumë