Tirana
scattered clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
88 %
2.6kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
22 °
E hënë, 20 Shtator, 2021
spot_img

“SFIDA” e Gjergj Bojaxhiut tejkalon firmat e kërkuara nga KQZ, gati për zgjedhjet e 18 qershorit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Partia “Sfida” e Gjergj Bojaxhiut ka grumbulluar firmat e duhura, për regjistrimin e tyre në zgjedhjet parlamentare.

“Sot dorëzuam firmat e mbledhura për t’u regjistruar për zgjedhjet. Por, pasi arritëm shifrën e kërkuar nga KQZ prej 5000 mijë vetësh, nuk e ndalëm mbledhjen e firmave. Kjo, sepse donim t’i jepnim mundësinë kujtdo që kishte dëshirë, që të mund të bashkonte zërin me ne për t’i dhënë një mesazh kësaj klase politike: Ne jemi shumë!! Jemi shumë të pakënaqur nga kjo klasë politike. Jemi shumë që ndihemi të papërfaqësuar. Jemi shumë që mendojmë se problemet e Shqipërisë burojnë nga këta politikanë që kemi. Por ne mendojmë se zgjidhja është e mundur dhe ajo do të vijë nga qytetarët”, shprehet Bojaxhiu, duke shtuar se “SFIDA për Shqipërinë do të garojë në këto zgjedhje si alternativa e vetme që nuk ka lindur nga nevojat apo llogaritë e politikanëve, por si një organizim i njerëzve që nuk munden më. Që duan të jenë pjesë e fillimit të fundit të kësaj klase politike”.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img