Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Sezoni turistik 2021 hapet me datë 25 Prill, 200 turistët e parë nga Ukraina mbërrijnë në aeroportin “Nënë Tereza”

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pandemia e COVID-19 ka vënë në vështirësi për muaj me radhë operatorët turistikë në vend, për shkak të masave për parandalimin e përhapjes së sëmundjes së koronavirusit.

Por siç duket me fillimin e vaksinimit masiv anti-COVID në vend si dhe vaksinimi i stafit të operatorëve turistikë, duket se do të krijojë më tepër lehtësi për sezonin turistik në vendin tonë.

albsig

Turistët e parë pritet që të mbërrijnë në datën 25 prill 2021 rreth mbasdites. 200 turistë nga Ukraina do të mbërrijnë në Aeroportin Ndërkombëtar ‘Nënë Tereza’, me fluturimin e parë ajror nga Ukraina, Kiev-Tiranë.

Data 25 është edhe fillimi aktual i sezonit të ri turistik 2021, i cili megjithëse me pandeminë COVID 19, duhet të jetë i suksesshëm dhe të kontribuojë në përmirësimin e marrëdhënieve midis Ukrainës dhe Shqipërisë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img