Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
4.6kmh
0 %
Hën
32 °
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

Sevilla shpallet kampione e Europa League, mund 3-2 Interin e Contes (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

8b5641a00190fda63c0dc4c67d9b4fe5

Sapo ka përfunduar takimi mes Sevillias dhe Interit me shifrat 3-2.

Spanjollët shpallen kampionë të Europa League për të gjashtën herë. Një ndeshje plot spektakël, gola dhe kartona.

Ishte Lukaku ai që shënoi për Interin në minuten e pestë. Sulmuesi realizoi nga penalltia duke çuar peshë zemrat e tifozëve zikaltër.

Nuk zgjat shumë avantazhi, pasi De Jong barazpeshon shifrat (12′).

Po De Jong shënon të dytin për spanjollët në minuten e 33-të.

Në të 34-tën Interi nuk fal me Godin.

Në pjesën e dytë, Sevilla triumfon falë autogolit të Lukaku në të 75-tën minutë.

Më shumë

spot_img
spot_img