Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
0.5kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
22 °
E martë, 28 Shtator, 2021
spot_img

Sërish tensione në Shkozë, forca të shumta policie rrethojnë banesat që do shemben sot nga IKMT

spot_img

Lajme të ngjashëm

e1cc08704ec2874e1365039a5af16a7e

Forca të shumta policie janë mbledhur këtë mëngjes herët në zonën e Shkozës në kryeqytet. Mësohet se forcat e policisë kanë rrethuar disa banesa që do të prishen nga IKMT.

Ndërkaq, burime nga selia blu bëjnë me dije se drejt vendngjarjes është duke shkuar edhe ish-deputeti Aldo Bumçi.

Kujtojmë se ditën e djeshme situata ishte mjaft e tensionuar në Shkozë. IKMT nisi prishjen e banesave, ndërsa disa banorë për orë të tëra u ngujuan, pasi nuk lejonin shembjen e shtëpive të tyre.

Banesat që do të shemben janë të palegalizuara dhe preken nga projekti i Unazës së Madhe.

Më shumë

spot_img