Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
2.1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
31 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Sërish tensione në Radhimë. IKMT vijon aksionin, qytetarët përplasen me inspektorët dhe efektivët e FNSH

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ashtu si ditën e djeshme edhe sot ka tensione në Radhimë.

Qytetarët janë përplasur me inspektorët e Inspektoratii Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit dhe me efektivët Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë.

IKMT ka nisur sërish aksionin për prishjen e ndërtesave pa leje dhe kjo ka sjellë irritimin e pronarëve të tyre.

Ndonëse në vendngjarje ka mbërritur edhe FNSH për të normalizuar situatën, qytetarët janë përplasur edhe më këta të fundit.

Duke filluar nga Lungomarja deri në Orikum, IKMT-ja ka planifikuar të shembë rreth 60 ndërtime të paligjshme. Kjo ndërhyrje do të mundësojë zgjatimin e bulevardit.

Më shumë

spot_img