Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Sërish ‘RROKADË’ në Kadastrën e Vlorës, rikthehet në detyrë Klodian Troci, i pezulluar për dosjen e ‘Jalës’

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

152dc9ae8689071e906d3c7e1d8fc1e5

Nuk ka qetësi në Kadastrën e Vlorës, pasi sërish ka ndryshuar shefi i saj. Këtë herë është zv.drejtori Klodian Troci që rikthehet në detyrë pas më shumë se 1 viti, pasi ishte pezulluar.

Klodian Troci ishte pezulluar nga detyra për shkak se akuzave për tjetërsim pronash në Jalë, ku ishin të përfshirë 25 specialistë nga ky institucion.

Mesa dulet, Prokuroria ka përfunduar hetimet për Trocin dhe zv.drejtori ka dalë i pafajshëm, duke u rikthyer në detyrë.

Ndërkohë si drejtues i IKMT është vendosur z.kryetari i bashkisë së Himarës, Simbol Pazaj.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img