Sërish luftime në Turqi, 42 të vdekur brenda një ditë

Publikuar tek: bota, më 18:03 30-07-2016 Sërish luftime në Turqi, 42 të vdekur brenda një ditë

Të paktën tetë ushtarë turkë dhe 35 luftëtarë kurdë u vranë gjatë luftimeve në juglindje të vendit, ku pjesa më e madhe e luftimeve ishte e përqëndruar kundër një baze ushtarake, sipas agjencisë të lajmeve Dogan që citon burime të ushtrisë.

Sipas ushtrisë anëtrë të Partisë së Punëtorëve të Kurdistanit (PKK) u përpoqën të bëjnë një sulm të shumfishtë ndaj një baze në Hakkari herët në mëngjes.

“Sulmet ajrore dhe luftimet në terren bën të paktën 27 luftëtarë të vdekur ndërsa tetë të tjerë u vranë në luftime të tjera pak më larg”, njoftoi ushtria.

Nga ana tjetër PKK-ja ende nuk ka konfirmuar numrin e të vdekurve në këto luftime.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Balona merr flakë në ajër, 16 të vdekur në SHBA
Shkon në dhomë për të ngrënë darkën, humb jetën gazetarja e njohur Anna Maria Jacobini »
Article Logic
Execution time: 0.01299786567688
array(1) { ["section"]=> string(58) "serish-luftime-ne-turqi-42-te-vdekur-brenda-nje-dite-48205" }