Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
37 %
5.1kmh
0 %
Die
0 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
7 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

Sërish kërcënim me bombë në Maqedoninë e Veriut

spot_img

Lajme të ngjashëm

Vijojnë kërcënimet për vendosje të bombave në shkollat e mesme të Shkup.

Një tjetër alarm për bombë ka ardhur në adresën elektronike të Bankës qendrore të Maqedonisë së Veriut.

“Rreth orës 10:10 dhe nga BPRM-ja është denoncuar se në adresën elektronike të tyre është dërguar kërcënim për vendosje të eksplozivëve” thuhet në njoftim.

Mministri i Brendshëm Oliver Spasovski tha se qëllimi i këtyre ndodhive është që të shkaktohet pasiguri tek qytetarët.

“Shqetësimi është i madh, megjithatë edhe qëllimi i sulmeve të tilla hibride është pikërisht ky. Të krijohet shqetësim te qytetarët, të ketë pasiguri, të ndikohet në institucionet, të shpenzohen shërbimet e sigurisë në shtet” tha ai.

Më shumë


spot_img

spot_img