Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
40 °
Hën
39 °
Mar
31 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Sërish asnjë viktimë nga Covid-19 në Kosovë, 4 raste të reja me koronavirus

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4 rastë të reja me Covid-19 edhe asnjë humbje jete. Ky është bilanci i të dhënave pandemikë gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë pesë persona kanë arritur që të shërohen nga koronavirusi duke çuar numrin e të shëruarve në 105.514.

Njoftimi i Plotë i IKSHPK:

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. Sot janë shëruar 5 qytetarë dhe numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105,514.

Raste aktive mbeten 105.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 11,513 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 293,693 doza të vaksinës.

Deri më sot 78,298 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë

Më shumë

spot_img
spot_img