Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
66 %
1.5kmh
0 %
Pre
24 °
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
31 °
Mar
21 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Serbia vendos datën, ja kur do të mbahen zgjedhjet presidenciale

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetarja e Parlamentit të Serbisë, Maja Gojkoviç ka deklaruar sot se zgjedhjet presidenciale në Serbi do të mbahen më 2 prill.

Ajo i bën thirrje qytetarëve serbë që të dalin në zgjedhje dhe të votojnë për presidentin e ri të shtetit, shkruan ‘Tanjug’.

Gojkoviç ka ftuar ata që me daljen në votime të vlerësojnë programet e kandidatëve për president që sipas saj është jashtëzakonisht e rëndësishme për të ardhmen dhe stabilitetin e Serbisë.

Më shumë

spot_img