Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
35 °
Mër
37 °
Enj
39 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Serbia tërheq diplomatët nga Maqedonia, çfarë po ndodh?

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e673e48f89c4dcc17770f2c66257f95b

I gjithë stafi i Ambasadës së Serbisë në Shkup është drejt Beogradit.

Një dokument që fakton se diplomatët janë tërhequr për konsultime në Serbi është dorëzuar edhe pranë Ministrisë së Jashtme të Maqedonisë.

Megjithatë, në brendësi të saj nuk janë theksuar arsyet e tërheqjes së diplomatëve serbë.

Nga MPJ thonë se në komunikim me palën serbe po tentojnë t’i mësojnë arsyet e një hapi të këtillë, shkruajnë mediat vendase.

Sipas konventës së Vjenës, Maqedonia ka marrë masa për mbrojtjen, sigurinë dhe integritetin e Ambasadës së Serbisë në Shkup.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img