Hapësire reklamuese

Rajoni

“Serbia s’mendon për mirë”, Vjosa Osmani: Jemi të përgatitur për çdo skenar

Shkruar nga Newsbomb
“Serbia s’mendon për mirë”, Vjosa Osmani: Jemi

Presidentja Vjosa Osmani ka folur për media,ku  është shprehur se Kosova është e përgatitur për çdo skenar të Serbisë.

Ajo tha se Serbia nuk mendon ndonjëherë për ndonjë gjë të mirë, por sidoqoftë Kosova është e përgatitur për çdo situatë.

“Të gjitha këto vlerësime i kam bërë gjatë fjalimit të fundvitit dhe natyrisht që jam në kontakt të përditshëm me institucionet e sigurisë dhe njëkohësisht me partnerët ndërkombëtarë në mënyrë që t’i ndërmarrim masa për ta mbrojtur Kosovën, integritetin tonë territorial dhe sovranitetin.

Serbia nuk është që mendon mirë, nuk është që planifikon mirë dhe më e rëndësishme është që ne jemi të gatshëm për çdo skenar”, ka thënë Osmani.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese