Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
2.1kmh
0 %
Sht
23 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Serbia note proteste Tiranës: Dënoni aktivistin që shkeli flamurin tonë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

df373f09354afe7be5c5c261ea2558db

Ministria e Punëve të Jashtme të Serbisë i ka përcjellë një protestë verbale të ngarkuarit me punë në ambasadën e Shqipërisë në Beograd, Xhelal Fejzës, për shkeljen e flamurit shtetëror të Serbisë përpara ambasadës së Francës në Tiranë.

Serbia ka kërkuar nga autoritetet shqiptare që ta ndalojnë aktivistin, Leonard Dedej, dhe ta dënojnë në përputhje me ligjet shqiptare si dhe të njoftohet për masën e ndërmarrë

Fejza ka shprehur keqardhje për incidentin dhe ka thënë se reagimi i Serbisë do t’i përcillet Ministrisë së Punëve të Jashtme të Shqipërisë, ka njoftuar Ministria e Punëve të Jashtme e Serbisë.

Aktivisti i Lëvisjes Reago, Dedej shkeli flamurin e Serbisë përpara ndërtesës së ambasadës së Francës në Tiranë, në shenjë proteste ndaj arrestimit të Ramush Haradinajt

Lexo edhe: Aktivisti shkon para Ambasadës Franceze në Tiranë dhe duke shkelur flamurin serb proteston për Haradinajn

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img