Tirana
broken clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
57 %
5.1kmh
75 %
Hën
24 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
26 °
Pre
20 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Serbia do ta ekstradojë, nesër vendoset fati i ish-ushtarit të UÇK-së

spot_img

Lajme të ngjashëm

82edc75e1428ceae4f97f6a9cfa9c8fc

Ish-anëtari i UÇK Tomorr Morina do të mësojë nesër vendimin për ekstradimin e tij ose jo drejt Serbisë.

Një gjykatë maqedonase do të japë verdiktin për njeriun që akuzohet nga shteti se ka kryer krime ndaj popullatë civile serbe në Kosovë gjatë Luftës së Kosovës në vitet 1998-1999.

Zv/kryeministri i Maqedonisë Bujar Osmani, ambasadori i Kosovës në Maqedoninë e Veriut Gjergj Dedja dhe mbarë opinioni publik shqiptar kanë bërë thirrje për mosektradimin e Morinës dhe lirimin e tij.

Më shumë

spot_img