Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
93 %
1.5kmh
0 %
Pre
11 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
15 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Senatorja amerikane vjen në Tiranë, takohet me Begajn, Raman dhe përfaqësues të opozitës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Jeanne Shaheen, seantore e New Hampshire në SHBA, ka ardhur sot për një vizitë zyrtare në Shqipëri dhe është takuar krerët e shtetit dhe përfaqësues të opozitës. Në fotot e shpërndara, shihet se Shaheen është takuar me Begajn dhe Rama.

Po ashtu, senatorja amerikane u takua gjithashtu edhe me disa prej shumë të avakuuarve afganë që Shqipëria mirëpriti.

“Senatorja e New Hampshire në Shtetet e Bashkuara Jeanne Shaheen vizitoi Shqipërinë sot për të ndërvepruar me zyrtarë shqiptarë dhe për t’u takuar me të evakuuarit afganë. Senatorja Shaheen u takua me Presidentin Bajram Begaj dhe Kryeministrin Edi Rama, si dhe një sërë përfaqësuesish nga qeveria dhe opozita.

Ajo u takua gjithashtu edhe me disa prej shumë të avakuuarve afganë që Shqipëria mirëpriti bujarisht.

E zgjedhur në Senat në 2009, Senatorja Shaheen është anëtare e Komitetit të Marrëdhënieve me Jashtë të Senatit, ku shërben si Kryetare e Nënkomitetit për Europën, si dhe në Komitetet e Senatit për Shërbimet Ushatarake, Përvetësëimet, Biznesin e Vogël dhe Sipërmarrjen, si dhe në Komisionin e Përzgjedhur për Etikën”, njofton Ambasada Amerikane në Tiranë.

 

Më shumë
spot_img
spot_img