Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Senati amerikan konfirmon Greg Delawie ambasador në Prishtinë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

63e7b205c12a14f7782fec9f06b1af42

Senati i Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka konfirmuar diplomatin Greg Delawie në postin e Ambasadorit të SHBA-ve në Kosovë.

Delaëie do të zëvendësojë në këtë pozicion ambasadoren Tracey Ann Jacobson e cila i jep fund mandatit të saj trevjeçar si kryediplomate e Uashingtonitnë Prishtinë. Delaëie ishte nominuar nga Presidenti Amerikan Barack Obama për të drejtuar Ambasadën në Kosovë në fund të marsit të këtij viti.

Miratimi i Greg Delawie nga Senati vjen në një periudhë jo të mirë të marrëdhënieve midis Kosovës dhe SHBA-së, pas rrëzimit në Kuvend të Gjykatës Speciale. 

Lexo edhe: Thaçi i vendosur për “Specialen”: Do pastrojmë emrin dhe trashëgiminë tonë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img