Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
4.6kmh
0 %
Hën
32 °
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

Senati akademik i UT mbështeti studentët, Rama i përshëndet: Uroj të rifillojë mësimi një orë e më parë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d57dbb1fadf758dcf417883a1e807e19

Ditën e sotme Senati Akademik i Universitetit të Tiranës rikonfirmoi mbështetjen për studentët, ndërkohë që i kërkoi këtyre të fundit ndjekjen e procesit mësimor, duke respektuar njëkoësisht të drejtën e tyre për të protestuar.

Pas kësaj ka reaguar kryeministri Edi Rama, i cili me anë të një postimi në Twitter përshëndet deklaratën e Senatit Akademik të UT, ndërsa theksoi se kërkesat do të përmbushen sipas planit të publikuar.

Gjithashtu Rama tha se shpreson që t’i garantohet mësimi sa më shpejt shumicës, pasi pretendon se po pengohen brutalisht.

‘Përshëndes deklaratën e Senatit Akademik të UT.Uroj që t’i garantohet mësimi një orë e më parë shumicës që po pengohet brutalisht.Kërkesat do të përmbushen sipas planit të publikuar dhe po shkojmë shumë përtej tyre.Dialogu e bashkëpunimi me universitetet do thellohet’, shkruan Rama në Twitter.

Deklarata e Senatit Akademik të UT

jjjjjjk.png

Reagimi i Ramës në Twitter

hhh.png

Më shumë

spot_img
spot_img