Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
49 %
2.1kmh
0 %
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
12 °
Mër
11 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

Selia e re e PD, zbulohet godina ku do të qëndrojë grupi i Alibeajt (FOTO)

Lajme të ngjashëm

Partia Demokratike përveçse me dy grupime tashmë është e ndarë dhe me dy seli të ndryshme.

Mësohet se pas vendimit të Gjykatës së Apelit, Enkelejd Alibeaj bashkë me grupin e deputetëve të tij, kanë marrë ambiente të reja zyrash.

Siç shihet edhe në foto, në hyrje është vendosur logoja dhe emri i Partisë Demokratike dhe selia e grupit të Alibeajt ndodhet pranë Kryesisë së Kuvendit.

KQZ ka regjistruar si PD zyrtare në zgjedhjet e 14 majit, atë të drejtuar nga kryetari i komanduar Enklejd Alibeaj, ndërsa grupimi i Berishës do të futet në zgjedhje me koalicionin “Bashkë Fitojmë”.

Më shumë