Hapësire reklamuese

Politikë

Kulla te selia blu? PD përgënjeshtron Berishën: Kërkon të heqë vëmendjen nga dhuna, selia është pronë publike

Shkruar nga Newsbomb
Kulla te selia blu? PD përgënjeshtron Berishën: Kërkon

Partia Demokratike ka reaguar pas lajmeve të publikuara në disa portale dhe akuzave të ish-kryeministrit Sali Berisha, i cili thotë se ekziston një plan për ndërtimin e disa kullave shumëkatëshe te selia blu.

PD thotë se kjo është gënjeshtëra e re e Berishës, për të larguar vëmendjen nga dhuna e 8 janarit.

Berisha dhe disa mbështetës të tij, akuzuan sot Bashën se planifikon “të ndërtojë kulla në tokën e selisë, duke pastruar paratë e pista”.

SQARIM PËR OPINIONIN PUBLIK NGA PARTIA DEMOKRATIKE E SHQIPËRISË

Për të hequr vëmendjen nga dhuna që Sali Berisha dhe banda e tij ushtruan me 8 janar, ai ka shpërndarë një gënjeshtër alla Sali gjate ditës së sotme. Kjo është vetëm një gënjeshtër e re, mashtrimi i rradhës i Sali Berishës.

Sqarojmë gjithë opinionin publik se selia e Partisë Demokratike është pronë publike. Ajo është shtëpia e demokratëve, nuk është bunkeri i Sali Berishës e aq më pak hapsira e pastrimit të parave të ortakëve të tij.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese