Hapësire reklamuese

Showbiz & Lifestyle

Selfie e famshme e ‘Oscars’ mbush 10 vjeç

Shkruar nga Newsbomb
Selfie e famshme e ‘Oscars’ mbush 10 vjeç

Kanë kaluar 10 vjet që kur Ellen DeGeneres shpërtheu X (atëherë Twitter) duke postuar menjëherë një selfie ikonë të mbushur me aktorë të A-List gjatë transmetimit televiziv të Oscars 2014.

DeGeneres arriti të fuste Meryl Streep, Bradley Cooper, Jared Leto, Angelina Jolie, Brad Pitt, Julia Roberts, Jennifer Lawrence, Kevin Spacey, Lupita Nyong'o dhe Channing Tatum në kornizë.

Rishikimi i këtij momenti dhe fytyrave të famshme është një kapsulë kohe. Disa nga të fotografuarit kanë punuar në mënyrë të qëndrueshme që atëherë. Për të tjerët – si Spacey, i cili u pushua nga “House of Cards” në 2018, pasi u përball me akuza për sjellje të pahijshme seksuale.

Cooper është bërë shtylla kryesore e Oscarit që nga nominimi i tij për aktorin dytësor në vitin 2014 për "American Hustle". Një dekadë më vonë, ai rikthehet në Oscar Awards sonte si kandidat për "Maestro", një film që ai drejtoi, prodhoi dhe luan.

Lawrence ishte gjithashtu një e nominuar për performancën e saj në "American Hustle". Ajo fitoi një tjetër çmim Oscar për performancën e saj në "Joy" dhe që atëherë është shfaqur në një film çdo vit.

Leto fitoi një Oscar atë vit për "Dallas Buyers Club", ashtu si Nyong'o për "12 Years a Slave". Leto që atëherë ka ndërruar role në filma të ndryshëm të suksesshëm, mini-seriali i vitit 2022 "WeCrashed" dhe ka qëndruar me grupin e tij rock 30 Seconds to Mars.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese