Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
24 °
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Selami Jenishehri tregon bisedën mes Edi Ramës dhe Angela Merkel: Kancelarja u habit për rorgën e ulët të deputetëve në Shqipëri

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-deputeti Selami Jenishehri ka treguar një bisedë mes kryeministrit Edi Rama dhe ish-kancelares gjermane Angela Merkel.

Sipas tij, Merkel e ka pyetur Ramën për rrogën e deputetëve dhe është habitur kur ka dëgjuar se rroga e një deputeti është vetëm sa dyfishi i rrogës së një mësuesi. Sipas tij, Merkel u befasua nga rroiga e ulët e deputetëve në Shqipëri.

“Duke biseduar bahskë me deputetin Taulant Balla, më thotë ai që Angela Merkel e ka pyetur Edi Ramën “sa është paga e një deputeti”, në lidhje me rrogën e një mësuesi. Deputeti merr 1 milion e 170 mijë lekë, ndërsa një mësues 500-600 mijë lekë. Çfarë, i thotë ajo, një deputet merr dyfishin e një mësuesi, dhe ti do një shtet të pakorruptuar? Merkel u çudit. Si mund t’i paguash kaq pak deputetët i tha”, tregoi Jenishehri.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img