Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
73 %
0kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
Sht
34 °
E martë, 27 Korrik, 2021

Selami Janishehri bën gafën e radhës në Kuvend: Do i dalim zot nipërve dhe mbesave tonë pensionistë (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti i opozitës së re, Selami Jenishehri, ditën e sotme ka mbajtur fjalën e tij në Kuvend.

Gjatë fjalës së tij ai ka folur për zgjedhjet e 25 prillit dhe për emigratët që iu mohua e drejta për të votuar.

Mirëpo gjatë fjalës së tij, ai ka bërë një “gafë” teksa thotë “do u dalim për zot nipërve dhe mbesave tonë pensionistë”.

“Ne do ta cojmë në Gjyaktën Kushtetuse koalicioni ABOK me drejtuesin tonë Kujtim Gjuzin, do ta cojmë në Gjykatën Kushtetuse do t’i dalim zot nipërve dhe mbesave tona pensionist, të cilët iu është mohuar e drejta me votuar. Sepse emigratëve nuk mund t’i blehet vota. Sepse emigratëve janë bijë dhe fëmijët tona që i kemi pruar në këtë botë dhe që mbajnë këtë shtet në këmbë,” tha Janisheheri ndër të tjera.

Më shumë

spot_img
spot_img