Sekuestrohet gomonia në Vlorë, ishte e vjedhur dhe dyshohet se do transportone drogë

Publikuar tek: aktualitet, më 21:35 04-02-2017 Sekuestrohet gomonia në Vlorë, ishte e vjedhur dhe dyshohet se do transportone drogë

Policia Kufitare e Vlorës ka arritur të identifikojë një gomone rreth 9 metra me dy motorrë, e cila ishte fshehur në lumen Vjosë.

Pas hetimeve rezulton se gomonia është e vjedhur, ndërkohë ka nisur hetimet për identifikimin e personave që e kanë fshehur.

Dyshohet se mjeti do të përdorej për transport droge, për shkak edhe të një operacioni ndërkombëtar që po zhvillohet në detin Jon, me pjesëmarrjen e Shqipërisë, Greqisë, Italisë dhe Frontex, ku deri më tani janë sekuestruar 2 ton drogë.

16465889_10155672875463765_1378257736_o.jpg

16466806_10155672875668765_229083569_o.jpg

16522185_10155672875418765_372530976_o.jpg

16523054_10155672875793765_954741761_o.jpg

16521988_10155672875573765_184866289_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « "O farë e keqe, po u troket te dera ai që s’ja u pret mendja"
Personalitete publike homazhe në nder të Dritëro Agollit, ky është komisioni që do t’i drejtojë »
Article Logic
Execution time: 0.013653039932251
array(1) { ["section"]=> string(89) "sekuestrohet-gomonia-ne-vlore-ishte-e-vjedhur-dhe-dyshohet-se-do-transportone-droge-67745" }