Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Sekuestrohet gjysmë ton marijuanë në Spanjë, në pranga tetë persona, mes tyre shqiptarë (DETAJE)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

52f1539f965bfac0e2baabf1b56409c6

Një sasi e madhe drogë është sekuestruar në Spanjë.

Mediat e huaja bëjnë me dije se policia ka sekuestruar rreth gjysmë ton marijuanë. Në pranga kanë rënë tetë persona, të cilët dyshohen se merreshin me prodhim dhe trafikim të lëndëve narkotike, mes tyre edhe shqiptarë, greke, spanjollë dhe lituanezë.

Arrestimet u kryen në kuadër të operacionit ‘Dita e Gjelbër’, ndërsa policia ka mundur të çmontojë katër plantacione me marijuanë dhe të sekuestrojë 485 kg drogë.

Mediat e huaja shkruajnë se ndryshe nga se fuksionojnë grupet e tjera, të cilët e kultivojnë drogën në zona të pabanuara, personat në fjalë kishin zgjedhur shtëpi dhe vila luksoze në zona të urbanizuara.

Personat kishin kultivuar brenda drogën dhe kishte të gjithë elementët e nevojshëm për të garantuar një korrje të përhershme për shitje të mëvonshme. Plantacionet ishin të pajisura me pajisje komplekse ndriçimi, ajrimi, filtrat e aromës, kohëmatësa për të kontrolluar funksionimin e sistemit si dhe pajisje të posaçme për të matur temperaturën dhe lagështinë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img