Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
33 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Sekuestrohet 1.3 ton kokainë e cilësisë së lartë në Itali, hyri nga Amerika Latine në portin ku bëhet kalimi më i madh e drogës, s’do ta besoni ku ishte fshehur

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9aa85698bb37de990802fa434e4f55a1

Policia italiane ka sekuestruar në Portin Gio Tauro 1.3 ton kokainë të pastër.

Porti i ndodhur në zonën e Kalabrisë ka qenë kohët e fundit nën mbikëqyrjen e policisë italiane, pasi konsiderohet si porti kryesor ku bëhet kalimi i lëndëve narkotike.

Droga është gjetur në kontejnerë të mbushur me kafe dhe mish të ngrirë, që vinte nga Brazili dhe Ekuadori, shkruan “Italy24news”.

“Trafikantët e drogës mund të përzienin drogën e sekuestruar, jashtëzakonisht të pastër, deri në katër herë përpara se t’i ofronin ato në treg, duke i sjellë Ndraghetas rreth 260 milionë euro”, njoftoi policia italiane.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img