Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Hën
29 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
Pre
18 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Sekuestrohen pasuritë e ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla pas kërkesës së SPAK, mijëra metra katror tokë dhe apartament

spot_img

Lajme të ngjashëm

1f88e992540a67cc44a2cf456f25195e

Gjykata vendos sekuestro ndaj pasurive të ish-Prokurorit të Përgjithshëm të Republikës së Shqipërisë, Adriatik Llalla.

Vendimi vjen vetëm një ditë pas kërkesës së Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK).

SPAK thotë se sekuestrimi është masë parandaluese autonome nga procesi penal që është duke u zhvilluar ndaj Llallës.

Pasuritë e sekuestruara:

Apartament banimi, me sipërfaqe 67.2 m², ndodhur në Durrës;

Tokë arë, me sipërfaqe 4.500 m², ndodhur në Tiranë;

Tokë arë, me sipërfaqe 12.300 m², ndodhur në Tiranë;

Tokë arë, me sipërfaqe 3000 m², ndodhur në Tiranë;

Tokë arë, me sipërfaqe 2250 m², ndodhur në Tiranë.

Aktualisht Llalla po gjykohet vetëm për mosdeklarim të të ardhurave. Nëse shpallet fajtor, Llalla rrezikon nga dënimi me gjobë, deri në tre vite burg.

Më shumë

spot_img