Tirana
few clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
56 %
4.6kmh
20 %
Sht
5 °
Die
4 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
6 °
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Sekuestrohen 5.5 kg drogë, arrestohen burrë e grua në Durrës (Video)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia e Durrësit ka arrestuar një burrë dhe një grua pasi në automjetin e tyre janë gjetur të fshehura 5.5 kilogram lëndë narkotike kanabis sativa.

Në prangat e policisë janë vënë shtetasit Andi Pepnika 40 vjç, dhe Dezdimona Jahelezi 32 vjeçe të dy banues në Kamëz. Arrestimi u bë pasi në pikën e kontrollit të automjeteve, në vijën e dytë, në Portin e Durrësit, në automjetin tip Benz me targa DË 435 TV, me drejtues shtetasin Andi Pepnika dhe pasagjere, bashkëshortja e tij, shtetësja Dezdimona Jahelezi, në bagazhin e mjetit i’u gjetën dhe i’u sekuestruan në cilësinë e provës materiale rreth 5.5 kg lëndë narkotike e dyshuar e llojit Cannabis Sattiva.

 

Më shumë


spot_img

spot_img