Sekuestrohen 31 mijë EURO në Rinas, procedohen 2 persona të ardhur nga jashtë (DETAJE-SI U KAPËN)

Publikuar tek: aktualitet, më 11:09 04-07-2020 Sekuestrohen 31 mijë EURO në Rinas, procedohen 2 persona të ardhur nga jashtë (DETAJE-SI U KAPËN) Eurot e sekuestruara

Sekuestrohen 31400 euro, procedohen penalisht 2 persona në Rinas.

Policisë Kufitare e Rinasit, ka evidentuar dhe goditur dy raste të mosdeklarimit të të hollave në kufi.

Në hyrje të Republikës së Shqipërisë, gjatë kontrollit të imtesishëm të bagazheve dhe kontrollit fizik të shtetasit M. U., banues në Turqi, shërbimet e Policisë Kufitare gjetën në çantën e dorës së këtij shtetasi shumën 12900 euro, të cilën ky shtetas nuk e kishte deklaruar në momentin e hyrjes, bën me dije policia.

Po në hyrje të Republikës së Shqipërisë, gjatë kontrollit fizik të shtetasit G. Q, banues në Austri, shërbimet e Policisë Kufitare i gjetën në çantën e shpinës shumën 18500 euro, të cilën ky shtetas në momentin e hyrjes në nuk e kishte deklaruar.

Në përfundim të veprimeve të kryera nga specialistët për Hetimin e Krimit në Policinë Kufitare Rinas, shtetasit M. U. dhe G. Q. u proceduan penalisht për veprën penale “Mosdeklarimi në kufi i të hollave dhe sendeve me vlerë”, ndërsa shuma e eurove u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshm.

107627271_735533100548486_879630990746206695_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01146411895752
array(1) { ["section"]=> string(101) "sekuestrohen-31-mije-euro-ne-rinas-procedohen-2-persona-te-ardhur-nga-jashte-detaje-si-u-kapen-212787" }