Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
2.1kmh
90 %
Hën
10 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Sekuestrohen 132 kile drogë, në pranga 4 të rinj, mes tyre 2 shqiptarë

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Katër persona kanë rënë në prangat e policisë greke, mes tyre edhe 2 shqiptarë pasi i’u gjet dhe sekuestrua 132 kilogramëve drogë në makinë në kufirin greko-shqiptar.

Burime të polciisë bëjnë me dije se aksioni u mbajt pranë Janinës në vendin e quajtur Ura e Vrosinës.

Identiteti i të arrestuarve nuk bëhetë me dije por ata janë përkatësisht të moshave 17 dhe 22 vjeç (të dy shqiptarë) si dhe një vajzë greke 17 vjeç dhe një 20 vjeçar.

Sipas policisë grupi ishte organizuar në dy makina ku njëra shërbente për kontrollin e rrugës ndërsa tek tjetra ishte vedosur 132 kilogramë drogë.

Po ashtu, bëhet e ditur se janë të moshave 17 dhe 22 vjeç

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img