Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Mër
26 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
E mërkurë, 18 Maj, 2022
spot_img

Sekuestrohen 1000 koli me cigare kontrabandë në Portin e Durrësit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Strukturat e Hetimit Doganor kanë sekuestruar 1000 koli cigare kontrabande në Portin e Durrësit.

Drejtoria e Hetimit Doganor, ushtroi kontroll në kontenierin me cigare, ku gjatë kontrollit u konstatua se të gjitha paketat ishin pa pullë fiskale.

Këto paketa me cigare nuk rezultojnë si markë cigaresh ndërkombëtare e regjistruar dhe e mbrojtur.

Sasia e sekuestruar eshte 1000 koli me cigare me nga 50 steka, me 10 paketa me 20 fije, gjithsej 10.000.000 fije cigare.

Drejtoria e hetimit doganor referoi rastin në Prokurorinë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës,  për veprën penale: ‘Kontrabanda me mallra që paguajnë akcize ose me pezullim të plotë apo të pjesshem nga detyrimet doganore ose të akcizës’.

 

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img