Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
2.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
34 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Sekuestrimi i pasurive dhe dënimi me 125 vite burg i Avdylajve; jehonë në SHBA: Sukses i Gjykatës Speciale shqiptare dhe SPAK

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b37aeb6bd30bd6d980f1f96bb8961544

Byroja Ndërkombëtare për Çështjet e Drogës dhe zbatimit të Ligjit në SHBA (INL), e quan sukses të Gjyklatës Speciale shqiptare vendimin që dha GJKKO, për sekuestrimin e pasurive me vlerë 5 milion euro të Avdylajve.

“Dënohen 17 trafikantë droge! Vendimet e Gjykatës Speciale Shqiptare shënojnë një sukses tjetër për Strukturën e Specializuar Antikorrupsion (SPAK). Byroja Ndërkombëtare për Çështjet e Drogës dhe zbatimit të Ligjit (INL) vazhdon të mbështesë zhvillimin dhe operacionet e SPAK përmes ndihmës së drejtpërdrejtë dhe programeve të financuara nga INL – ICITAP & OPDAT”, thuhet në reagimin zyrtar të INL.

Kujtojmë se, tre ditë më parë Gjykata e Posaçme  (GJKKO) vendosi të sekuestrojë pasuritë e grupit të Avdylajve me vlerë mbi 5 milion euro, ndërsa 17 të arrestuar u dënuan në total me 125 vite burg. Ata u dënuan për një pjesë të dosjes 339 dhe laboratorin e heroinës në Has.


Reagimi i Byrosë së Narkotikëve të SHBA, vjen pas një postimi në Tëitter të ambasadores Yuri Kim, e cila shkruante se në bazë të informacioneve që pala amerikane kishte marë nga DEA, 17 trafikantë shqiptarë të drogës ishin arrestuar.

Lexo edhe: GJKKO i sekuestron 5 milionë euro pasuri grupit të Avdylajve

Më shumë

spot_img
spot_img