Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Sekuestrimi i 400 kg kokainë në Lipjan, reagon ambasadorja Kim: Rezultat i një bashkëpunimi të fortë të SPAK-ut, Policisë së Shtetit dhe DEA-s amerikane

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim, ka reaguar për operacionin e policisë ku u ndalua kamioni me 400 kg kokainë në Lipjan të Kosovës.

Ambasadorja thotë se ky operacion i suksesshëm ka ardhur si rezultat i bashëkpunimit të fortë mes SPAK-ut, Poloicisë së Shtetit dhe DEA-s amerikane, e cila luajti një rol të rëndësishëm kundër trafikut të drogës.

“Kapja e 400 kg kokainë është rezultat i një bashkëpunimi të fortë ndërmjet SPAK, Policisë Shqiptare dhe DEA-s, e cila luajti një rol të rëndësishëm në goditjen e krimit të organizuar dhe trafikimit të drogës”, shkruan Yuri Kim.


Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img