Tirana
clear sky
-2.5 ° C
-2.5 °
-2.5 °
50 %
2.6kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Sekuestrimi i 119 kg kokainë në kompaninë “Bana King”, arrestohet agjenti doganor dhe ai i AKU-së në Durrës

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një agjent doganor dhe një agjent i AKU-së në Durrës janë arrestuar, pasi dyshohet se janë të përfshirë në sasinë prej 119 kg kokainë të sekuestruar në një nga kontenierët e “Bana King”.

Kujtojmë se në datë 30 Dhjetor të 2021, kamioni me banane kaloi i pastër skanerin, ku nuk rezultoi se kishte ngarkesë kokaine brenda doli nga porti dhe u nis drejt Tiranës.

Më pas mes bananeve u gjetën të fshehura 119 kg kokainë. Neësbomb.al mëson se me datë 30 dhjetor është marrë në pyetje në cilësinë e personit që ka dijeni për veprën penale shtetasin Agron Jaku, me detyrë Drejtori Operacionales i kompanisë “S2 Albania”, i cili ka dhënë shpjegime për proceduarat e skanimit.

Një ditë më parë, gjykata ka lënë në burg, Hasan Salihun, Gëzim Kalanë dhe Marson Muratajn me akuzën e trafikut të drogës të kryer në bashkëpunim.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img