Seksi dhe rebele, kush është vajza e atentatorit të Londrës, publikohen FOTOT

Publikuar tek: bota, më 12:14 27-03-2017 Seksi dhe rebele, kush është vajza e atentatorit të Londrës, publikohen FOTOT

E bukur, e fortë dhe tmerrsisht e guximshme, kështu shfaqet vajza e dytë nga tre femijët Khalid Masood, atentatorit të Westminister.

Fotot jane publikuar nga "Sunday Times". Gazetat britanike tregojnë se Teegan, vajza e profesorit ekstremist që kreu sulmin në Londer ku la pas katër te vrarë dhe dhjetëra të plagosur,i shte rebeluar nga çmenduria Xhihadiste e të atit.

18 vjeçarja ka pasur guximin të kundërshtoje idetë e të atit duke mos ndjekur fenë islame e duke kundërshtuar kështu besimin dhe vullnetin e të atit. Ajo ndiqte jetën dhe stilin perëndimor që sipas të atit ishte i pamoralshëm, ndryshe nga motra e saj më  e madhe Andi,e cila është një myslimane  e devotshme, mban shami, si dhe ka ndryshuar dhe emrin. Andi dhe Teegan janë  vajzat e para të Khalid, që ka si fryt i martesës së tij të pare me Jane Harvey. Mendohet se në fillimet e tyre, kur çifti sapo ishte njohur, Khalid mbahej si një njeri i butë dhe larg ideve ekstremiste.

Vitet që kaloi ne burg, për shkak të një episodi dhune mendohet se e ndryshuan krejtësisht atë dhe e radikalizuan.

Kur doli nga burgu sjellje e tij u bë me agresive dhe e dhunshme , sjellje që e reflektonte vazhdimisht e dhe në familje.The Sun tregon se arsyet e zënkave mes bashkëshortëve ishin si rezultat i vajzës së tyre Teegan e cila kishte kundërshtuar të perqafonte besimin  Islam.

s1.jpg

a1.jpg

a2.jpg

a3.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kaq të ëmbël nuk i keni parë kurrë më parë Donald Trump dhe Angela Merkel (FOTOT)
Grupi neo-Nazist del në gjyq në Francë, kundër tyre 35 akuza për tentativë vrasjesh »
Article Logic
Execution time: 0.012567043304443
array(1) { ["section"]=> string(81) "seksi-dhe-rebele-kush-eshte-vajza-e-atentatorit-te-londres-publikohen-fotot-73267" }