Tirana
broken clouds
17 ° C
17 °
17 °
77 %
1.5kmh
75 %
Hën
22 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
17 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Sekretari i përgjithshëm i KE thirrje opozitës: Duhet të mbeteni në parlament

spot_img

Lajme të ngjashëm

260da8cd680ad634fd8c0d6e2e8f8e40

Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit të Evropës, Thorbjørn Jagland i bën thirrje opozitës së vazhdojë të qendrojë në Parlament.

Duke shprehur shqetësimin për vendimin e opozitës për t’u tërhequr nga Parlamenti, Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit të Evropës, Thorbjørn Jagland tha: “Në një demokraci legjislatura është shkalla e parë ku çështjet politike që prekin të gjithë vendin duhet të debatohen  dhe ku duhen kërkuar zgjidhjet. Opozita shqiptare nuk duhet të braktisë parlamentin “.

Duke pasur parasysh protestat e tanishme në Tiranë, ai tha: “Të gjitha palët duhet të përmbahen nga retorika e dhunshme dhe dhuna në rrugë. E drejta e tubimit dhe demonstrimit duhet të ushtrohet në mënyrë paqësore “.

Në fakt protesta e sotme, u zhvillua e gjitha në mënyrë paqësore.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img