Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
87 %
2.1kmh
100 %
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
11 °
Hën
10 °
Mar
8 °
E premte, 27 Janar, 2023

Sekretari i NATO-s thirrje Rusisë: Tërhiqni trupat në kufi me Ukrainën!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, i bëri thirrje Rusisë që të tërheqë trupat nga kufirin me Ukrainën, si dhe të punojë për zgjidhjen e situatës së tensionuar mes dy vendeve. 

Gjatë Konferencës së Sigurisë në Mynih  Stotelnberg tha se nuk ka parë asnjë sinjal që tregon se Moska ka filluar tërheqjen e trupave ushtarake  në kufi me Ukrainën, duke shtuar se rreziku i një konflikti mbetet i lartë.

“Pavarsisht deklaratave të Rusisë nuk kemi parë asnjë shenjë të depërshkallëzimit ose të tërheqjes deri më tani. Përkundrazi prania ushtarake vijon të Rusisë vijon të  rritet”, deklaroi Stoltenberg.

Më shumë


spot_img
spot_img