Tirana
clear sky
36.5 ° C
36.5 °
36.5 °
36 %
3.1kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
37 °
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
35 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Sekretari britanik i Shëndetësisë alarmon: Gjashtë persona të vaksinuar janë prekur nga varianti indian i Covid-19

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sekretari i Shëndetësisë Matt Hancock në Britani ka ngritur alarmin duke thënë se persona që janë vaksinuar kundër Covid janë shtruar në spital pasi janë prekur nga varianti indian.

Ai është shprehur se një person kishte marrë të dy dozat e vakinës, por edhe pse i vaksinuar është infektuar dhe ndodhet i shtruar në spital.

Ndër të tjera ai për BBC tha se edhe 5 persona që kishin marrë një dozë të vaksinës janë infektuar dhe ndodhen në spital, duke ngritur kshtu shqetësimin se mos ndoshta varianti indian e “mund” vaksinën.

“Janë pesë persona që kanë përfunduar në spital që kanë marrë një dozë të vaksinës kundër Covid. Ka edhe një person që ka marrë dy doza dhe është infektuar, një person me imunidtet të dobët,” tha ai në intervistën e tij.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img