Tirana
light rain
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.6kmh
75 %
Enj
19 °
Pre
26 °
Sht
26 °
Die
24 °
Hën
25 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

Sekretari Blinken ndan fotot e takimit me Ramën: Kënaqësi të prisja kryeministrin shqiptar

spot_img

Lajme të ngjashëm

“Kënaqësi të prisja kryeministrin shqiptar Edi Rama”, kështu shkruan Sekretari Amerikan i Shtetit Antony Blinken, pas takimit zyrtar që pati dje me kreun e qeverisë shqiptare në Uashington. Në llogarinë zyrtare në Twitter, Blinken ka ndarë dhe foto nga takimi.

Siç ishte lajmëruar, bisedimet ishin për 100 vjetorin e marrëdhënieve SHBA-Shqipëri.

“Ishte kënaqës të prisja kryeministrin shqiptar Edi Rama dhe të festonim 100 vjetorin e marrëdhënieve diplomatike SHBA-Shqipëri. Mezi presim 100 vitet e ardhshme”, ka shkruar Sekretari Amerikan i Shtetit Antony Blinken.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img