Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
39 %
1kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

“Secili të shikojë sa i vlen lëkura”, Murrizi për listat e hapura: Keqardhje për spurdhjakët që paguajnë nga tre birra për t’u propozuar nga baza

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4a44f1e3f359df8c20be1121a99c8906

Deputeti i opozitës Myslim Murrizi reagon pas propozimit të Partisë Demokratike për hapjen 100% të listave të kandidatëve për deputetë.

Murrizi thotë se tashmë çdokush mund të shohë “se sa i vlen lëkura”, pasi në garën para qytetarëve do të jenë të gjithë të barabartë.

Ai fton përfaqësuesin e PS-së në Këshillin Politik Damian Gjiknuri të pranojë këtë propozim.

Reagimi i plotë i Murrzit:

LISTAT E HAPURA QE I HAPIN RRUGEN DEMOKRACIS TE MARE PENG NGA 3 KRYETAR DHE DISA ENUKE

PO TANI SI MUND TE VIJNE NE PARLAMENT THEMELUESIT E 5 QERSHORIT??????

VOTA E QYTETAREVE KA VLERE ME SHUME SE ÇDO MENDER KESHILLE POLITIK TEKNIK DHE HIBRID

ME VJEN KEQ PER DISA SPURDHJAKE PARTISH QE PAGUAJNE NGA 3 SHISHE BIRRE PER TU PROPOZUAR NGA BAZA

FTOJ GJIKNURIN TE PRANOJ “PROPOZIMIN E BARDHIT DHE BYLYKBASHIT” PER

100% LISTAT E HAPURA

VETEM KESHTU DO KEMI MUNDESI PER TE QENE TE BARABARTE PARA QYTETAREVE

PASTAJ SEJCILI TE SHIKOJ SA I VLEN LEKURA

PER JU “ BABALLARE” TE KOMBIT ESHTE E VETMJA MUNDESI QE TE NA “ poshteroni” ME EMRIN E “ madh” QE KENI

JU FTOJ TE GAROJME PARA

SHQIPETAREVE

KUSH BELBEZON SE KA HALIN TONE

NE FAKT KA VETEM HALLIN E TIJ

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img